пʼятниця, 11 липня 2025 р.

Пізнавальна зустріч «Ж-ж-життя у вулику»

 КЗ "Публічна бібліотека" Ічнянської міської ради дітям відкрився справжній світ бджіл — із дзижчанням, медовим ароматом і великими відкриттями. Під час пізнавальної зустрічі «Ж-ж-життя у вулику» юні відвідувачі дізналися, як працюють ці маленькі трудівниці, що запилюють рослини, збирають нектар і створюють бурштиновий мед.
Захід перетворився на захопливу мандрівку в бджолине царство. Особливо вразила всіх історія українського винахідника Петра Прокоповича — саме він першим у світі створив рамковий вулик. Виявляється, саме завдяки цьому простому на вигляд винаходу бджільництво стало таким, яким ми знаємо його сьогодні.
А щоб краще запам’ятати нову інформацію, кожен учасник зробив власну бджілку з паперу. Веселі, барвисті, а головне — працьовиті, як справжні. Бо відкривати для себе світ — це не лише пізнавально, а ще й неймовірно весело, особливо коли можна створити щось своїми руками!

Джерело доступу: https://www.facebook.com/groups/3804193919689718/posts/9979884332120615/






Зустріч з психологами

Сьогодні в КЗ "Публічна бібліотека Борзнянської міської ради" відбулася зустріч з психологами від благодійного фонду "Рокада".
Заняття були окремо проведені для дітей та дорослих. Психолог Наталія провела заняття, присвячене нейрографіці. Ця подія стала не просто майстер-класом із малювання, а глибокою колективною практикою, спрямованою на самопізнання, єднання та досягнення спільних цілей.
Головна мета заходу полягала в ознайомленні учасників із методом нейрографіки – інструментом, що дозволяє через малювання впливати на власні думки, емоції та стани. Учасники не лише дізналися про принципи нейрографіки, а й змогли застосувати їх на практиці.
Психологиня Марина провела захід з юними читачами, який називався «Острів емоцій». Це психологічно-розвивальний захід для дітей, спрямований на знайомство з власними емоціями, розвиток емоційного інтелекту та вміння висловлювати свої почуття безпечно для себе й оточення.
Через інтерактивні ігри, творчі завдання та групову взаємодію діти "відвідали" різні острови — Радості, Суму, Злості, Страху, та навчилися розпізнавати, приймати й регулювати свої емоційні стани. Захід сприяє розвитку емпатії, покращенню комунікаційних навичок і створенню атмосфери довіри та підтримки.

Джерело доступу: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0MopYJdmTY2APuTRYTaA1xm8CfFRX1GVkMHDRphmwEKtqhGbwzGDQ96XVts5huFYVl&id=100057611162631



понеділок, 7 липня 2025 р.

Кінопоказ у бібліотечному кінозалі

3 липня відбувся черговий кінопоказ у бібліотечному кінозалі Олишівської публічної бібліотеки. Діти переглянули мультфільм "Мавка. Лісова пісня" – український мультфільм студії Animagrad за мотивами п'єси Лесі Українки. Режисерами анімації стали Олег Маламуж та Олександр Рубан. Робота над стрічкою зайняла майже сім років, що зробило «Мавку» одним із кінопроєктів з найдовшою реалізацією. Мультфільм розповідає про Мавку, лісову дівчину, яка є охоронцем лісу та його мешканців. Однак її світ змінюється, коли вона зустрічає Лукаша, простого хлопця з людського світу, і між ними виникає справжня любов.
Цей мультфільм покликаний не лише розважати, але й виховувати у дітей повагу до природи та важливість її збереження. Перегляд дозволив дітлахам поринути в атмосферу чарівного лісу, де кожен елемент природи має своє значення. Мавка вчить, що природа й людина можуть співіснувати в гармонії, але потрібно бережно ставитися до навколишнього світу.
Діти були захоплені яскравими кольорами, неймовірною анімацією та чудовими музичними композиціями, які супроводжували фільм. Вони із захопленням стежили за пригодами головних героїв і активно обговорювали глибокі теми, які порушуються у мультфільмі: любов, відповідальність та взаємодія з природою. Багато з них висловили свої емоції після перегляду, зазначивши, як важливо берегти ліс і поважати природу.
Перегляд залишив у дітей яскраві враження, і вони із задоволенням ділилися своїми думками про те, що побачили.

Джерело доступу: https://www.facebook.com/groups/918106012920448/permalink/1225042812226765/?rdid=ZFh340oQzbsP1SZ8



четвер, 3 липня 2025 р.

Артзахід з розпису шоперів

Сьогодні у КЗ "Публічна бібліотека Борзнянської міської ради" відбулася чудова подія – психологічний артзахід з розпису шоперів акриловими фарбами, який провела психологиня Наталія з благодійного фонду "Рокада". Це було щось більше, ніж просто малювання, адже такі заходи – це справжня терапія кольором та творчістю. Вони дозволяють нам зняти стрес та напругу, оскільки занурення у творчий процес відволікає від щоденних турбот і дарує відчуття спокою. Крім того, це чудова можливість висловити себе, адже кожен мазок, кожен колір на шопері – це відображення внутрішнього світу та емоцій.
Присутні розвивали креативність, відкривали в собі нові таланти та давали волю фантазії. І, звичайно ж, відчували радість, оскільки створення чогось прекрасного своїми руками приносить величезне задоволення та підвищує настрій.
Сьогоднішня зустріч пройшла у неймовірно комфортній та теплій атмосфері. Ми не просто малювали, а й активно спілкувалися, ділилися ідеями та просто насолоджувалися приємною компанією.

Джерело доступу: https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=1180073793922982&id=100057611162631&rdid=VN23yJmrNAhgE1ww



Презентація книги Олени Грицюк «Чернігівщина – 2022. Війна цивільними очима»

2 липня в інформаційно-дозвіллєвому просторі Сновської публічної бібліотеки відбулася презентація книги Олени Грицюк «Чернігівщина – 2022. Війна цивільними очима».
Олена Грицюк – письменниця, художниця, членкиня Національної спілки архітекторів України.
Народилася у Кривому Розі, навчалася у Чернігові та Дніпрі. Рідним містом вважає Чернігів. Мріяла стати письменницею, а в 14 років вирішила, що буде архітекторкою. Перший вірш написала у 15 – після походу з батьком на Кавказ. Що буде писати постійно, відчула на іспиті з малюнка до архітектурного.
Працювала головним архітектором проєктів у Києві і Чернігові.
Авторка 7 збірок графіки і поезії. Брала участь у багатьох колективних і персональних виставках з графікою і живописом. Ілюструвала книжки інших авторів.
Олену Грицюк, чернігівську архітекторку, війна застала вдома, у розпал звичних справ і спроб улаштувати особисте життя. Намагаючись уберегти близьких, якось організувати воєнний побут і допомогти людям довкола, вона фіксує все, що відбувається з нею в блокадному місті, у нотатках, дописах і повідомленнях. Це згодом і стало книгою…..
"«Чернігів-2022. Війна цивільними очима» – це моя перша проза", – розказала авторка під час цікавої зустрічі. Це не просто книга, це щоденник болю, переживань та віри, що містить у собі свідчення про незламність людського духу. Через реальні історії звичайних чернігівців вона розповідає про війну, яку не можна передати сухими фактами. Ця книга є голосом тисяч людей, які зустріли війну у своєму місті, на своїй землі, у своїх домівках. З перших сторінок відчувається, як невидимою ниткою авторка пов’язує читача з долями кожного героя і дає нам можливість пережити їхній біль, відчай та надію.
Кожна розповідь у книзі — це своєрідний акт опору та водночас віддзеркалення того, як війна змінює людину, її світогляд.
"Чернігів-2022" нагадує нам, що війна торкається всіх і не дозволяє нам забути про те, як важливо пам’ятати, цінувати мир, але також мати силу стояти за нього. Це книга, яка залишається з читачем і надихає боротися за світ, де війни будуть лише сторінками в історії.

Джерело доступу: https://www.facebook.com/100064712351631/posts/1161068852726849/?rdid=wfaLg4T612Twg3JU


вівторок, 1 липня 2025 р.

Семінар для бібліотечних працівників громади

26 червня у КЗ «Публічна бібліотека» Бобровицької міської ради відбувся семінар для бібліотечних працівників громади.
Під час зустрічі бібліотекар Таміла Тептюк розповіла про досвід, отриманий під час міжнародного стажування українських бібліотекарів у Литві. Колеги ознайомились з роботою Публічної бібліотеки Шауляйського повіту ім. Повіласа Вішинського, Публічної бібліотеки ім. М.Валанчюса Кретінгського районного муніципалітету та Публічної бібліотеки Клайпедського повіту ім.Ієви Симонайтите та побачили, як литовські бібліотеки працюють з різними віковими групами, впроваджують сучасні підходи до едукації, створюють простір, де дітям, молоді й дорослим хочеться вчитися, читати, відкривати нове.
 Міжнародна програма мобільності та навчання в Литві для українських бібліотечних спеціалістів, організована Клайпедською повітовою публічною бібліотекою імені Єви Симонайте у співпраці з Литовською повітовою бібліотечною асоціацією за підтримки Міністерства культури Литовської Республіки.
Учасники стажування – представники бібліотек, які стали переможцями Всеукраїнського конкурсу «Бібліотека року» різних років від Української бібліотечної асоціації.


пʼятниця, 27 червня 2025 р.

Засідання бібліотечного клубу "Творче коло"

 27 червня в КЗ "Публічна бібліотека Борзнянської міської ради" відбулося чергове засідання бібліотечного клубу "Творче коло". В позитивній атмосфері, за чашкою чаю, учасники зібрання підсумовували роботу "Творчого кола" за пів року існування.
Виділено позитивні аспекти спільної праці: єднання творчих людей Борзнянщини, знайомство з новими особистостями, розкриття талантів земляків. Обговорено основний напрям роботи клубу на майбутнє – залучення до бібліотечної творчої родини юних талантів у пробі поетичного пера.
Учасники "Творчого кола", місцеві майстри поетичного слова Наталія Дрозд, Ніна Сіренко, Світлана Ілляшенко, Ольга Кайрод поділилися своїми новими поетичними творами. Світлана Ілляшенко подарувала нашій книгарні власну поетичну збірку "Трояндова душа".
Засідання клубу пройшло в теплій атмосфері обговорення, поради та побажань.

Джерело доступу: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02YfQcsZQD3PtFaMzd7k2N3GdtgMps1ADyoE94dECLNp7dc94kbQoy71eJHdjZmZo9l&id=100057611162631&rdid=7BS4mxhz7ovZLuEC



Х щорічний круглий стіл у форматі онлайн «Я пропоную свій досвід»

Бібліотекарі Чернігівщини 20 червня взяли участь у Х щорічному круглому столі у форматі онлайн «Я пропоную свій досвід» для сільських бібліотекарів області, який відбувся за сприяння Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Софії та Олександра Русових та ГО «Чернігівське обласне відділення УБА». До заходу долучилося 58 учасників. Модерувала захід завідувачка науково-методичного відділу Ольга Шурубенко.
Традиційно захід розпочався з вітальних слів начальника відділу культурного розвитку Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Олександра Нагорного, директора ОУНБ імені Софії та Олександра Русових Юрія Соболя, в. о. директора обласної бібліотеки для дітей Тамари Клюй та в. о. директора обласної бібліотеки для юнацтва Марини Книр.
Обмін досвідом серед бібліотекарів розпочався із презентації своєї роботи завідувачки Переписької сільської бібліотеки-філії КЗ «Городнянська централізована бібліотечна система» Городнянської міської ради Ольги Буряк – переможниці цьогорічного обласного конкурсу «Краща бібліотека року». Пані Ольга вразила присутніх різноплановістю роботи з дітьми та волонтерською діяльністю.
Цікаво розповідала про роботу з дітьми та інші напрями роботи Валентина Федай, завідувачка Бахмацької сільської бібліотеки-філії №1 КЗ «Бахмацька публічна бібліотека» Бахмацької міської ради.
Завідувачка Кобижчанської бібліотеки-філії КЗ «Публічна бібліотека» Бобровицької міської ради Тетяна Шостка поділилася з присутніми родзинками своєї роботи: проведенням занять для дітей з вивчення англійської мови із застосуванням ігор, відео та іншої наочності; бібліотечне караоке тощо.
Про літні читання, канікули у бібліотеці, клуб спілкування «Місце сили», організацію ідейних проєктів селища розповіла завідувачка Тростянецької бібліотеки-філії КЗ «Парафіївська публічна бібліотека» Парафіївської селищної ради Тетяна Кузьменко.
Наталія Остромогильська, завідувачка Заїздської сільської бібліотеки-філії КЗ «Публічна бібліотека» Сухополов’янської сільської ради, розповіла про роботу з людьми поважного віку, зокрема з мешканцями Стаціонарного відділення територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Сухополов’янської сільської ради, що діє в селі.
Особливостями співпраці із закладами культури, ветеранською організацією поділилася завідувачка Льгівської сільської бібліотеки-філії КЗ «Михайло-Коцюбинська публічна бібліотека» Михайло-Коцюбинської селищної ради Тетяна Брей.
Юлія Шеремет, завідувачка Бурівської сільської бібліотеки-філії КЗ «Тупичівська сільська бібліотека», розповіла про мінімузей «Народознавча світлиця» та хаб цифрової освіти, який діє у бібліотеці.
Про свої напрацювання у напрямі бібліотечного краєзнавства та народознавства розповіла завідувачка Журавської сільської бібліотеки-філії КЗ «Варвинська публічна бібліотека» Варвинської селищної ради Тетяна Петрич.
Цікаво презентувала роботу свого закладу і бібліотекарка бібліотеки-філії с. Локнисте КЗ «Публічна бібліотека Березнянської селищної ради» Тетяна Назаренко, яка розповіла про створення виставок-інсталяцій.
Завідувачка Слобідської сільської бібліотеки-філії КЗ «Менська публічна бібліотека» Менської міської ради Тетяна Мазко поділиться досвідом співпраці з іншими закладами, що діють в селі, розповіла про волонтерську діяльність, оформлення бібліотечного простору.
Про роботу клубів за інтересами, національно-патріотичне виховання та інші напрями роботи учасникам круглого столу розповіла бібліотекарка відділу з бібліотечної діяльності (с. Подище) КЗ «Центр культури, дозвілля та спорту» Ладанської селищної ради Валентина Мигун.
Підбила підсумки круглого столу вчений секретар Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових Катерина Райхіль, яка подякувала учасникам за активну участь у заході, цікаві презентації, креативні ідеї. Побажала мирного неба і якнайшвидшої Перемоги.
Захід пройшов у теплій і натхненні атмосфері.
Дякуємо всім учасникам за участь!  


четвер, 26 червня 2025 р.

Свято Івана Купала

 Свято Івана Купала – одне з найяскравіших і найзагадковіших свят літнього циклу. Воно пов’язане з літнім сонцестоянням та наповнене стародавніми обрядами, піснями та легендами. До свята Івана Купала – одного з найпоетичніших і найтаємничіших календарних свят українського народу – у Бахмацькій міській бібліотеці-філії для дітей експонується книжкова виставка «Ніч вогнями запалала на Івана Купала». Ця виставка – мандрівка у світ давніх обрядів, звичаїв і вірувань, пов’язаних із літнім сонцестоянням, культом вогню, води, рослин і магії кохання.
Також для дітей проведено майстер-клас «Купальський віночок заквітчає коси». Купальський віночок – це не просто прикраса, а давній оберіг, символ літа, молодості та любові. Під час майстер-класу учасники мали нагоду дізнатися про історію та символіку купальського вінка, а також навчитися створювати його власноруч. Атмосфера на майстер-класі була неймовірно творчою. Учасники з захопленням обмінювалися думками, допомагали одне одному та насолоджувалися процесом створення краси. Кожний віночок виходив унікальним, відображаючи індивідуальність свого творця. У вінок вплітали різні польові квіти, ріпак, ромашки, волошки, конюшину, вербові гілки. Вибір квітів для вінка був не випадковим, адже кожна квіточка мала свою «мову» і свою силу, створюючи оберіг для того, хто буде його носити. Всі учасники пішли додому з виготовленим купальським віночком, який стане чудовою окрасою свята та оберегом. Майстер-клас «Купальський віночок заквітчає коси» став чудовим прикладом того, як важливо зберігати та відроджувати національні традиції, передаючи їх наступним поколінням.

Джерело доступу:  https://www.facebook.com/100015436081483/posts/2070430553481461/?rdid=k7TjyItOyAFjxKGp


понеділок, 23 червня 2025 р.

Зустріч із мандрівником

 20 червня користувачі Куликівської бібліотеки мали унікальну можливість побачити, почути та познайомитися особисто з чоловіком, який зміг втілити мрії в життя, зумів захоплення перетворити в улюблену справу – мандрівником Олександром Волощуком.
Слухати пана Олександра без бурхливих емоцій було неможливо: відвідати 60 країн світу, подолати маршрут у 384 тисячі кілометрів, здійснити 5 сходжень на Ельбрус, за 2 місяці пройти пішки 65 відсотків території навколо Чорного моря, здолати територію рідної країни від півночі до півдня й від заходу до сходу точно зможе не кожен!
Розповідь автора 13 друкованих видань, дослідника вражала ґрунтовністю, хронологічним порядком подій, проникливістю й непідробною цікавістю. Про кожну подорож говорилося з увагою до дрібниць та назв визначних пам'яток, що траплялися на шляху мандрівника.
Пан Олександр презентував два своїх творчих доробки – "Під сузір'ям Південного Хреста" та "Парагвайське щастя", останній з яких про життя етнічних українців у Парагваї. Захоплива розповідь не залишила байдужим жодного учасника зустрічі, про що свідчили численні запитання.

Джерело доступу: https://www.facebook.com/groups/467590833632566/permalink/2699814270410200/?rdid=kGFvzNgBJPwXa7C4



Вечір відпочинку «Поговоримо, помріємо, згадаєм»

Учасниці жіночого клубу «Чарівниця», що діє на базі Козелецької центральної бібліотеки, вирішили відпочити від повсякденної роботи та життєвих проблем і організували вечір відпочинку «Поговоримо, помріємо, згадаєм». Радісні спогади, посмішки та гарні побажання – ось ключові слова зустрічі «чарівниць» і гостей клубу. Близькі по духу люди розкрили одне одному серця, згадуючи цікаві, незабутні моменти зі свого дитинства та юності. Окрім задушевної розмови, було ворожіння на ромашці, яке підняло настрій і змусило посміхнутися. На пелюстках рукотворної квітки кожен знаходив для себе або побажання, або передбачення. На деякий час всі забули про страшні події сьогодення і поринули в атмосферу свята і задоволення. Адже такі зустрічі допомагають людям не впадати у відчай і зберігати своє ментальне здоров’я.

Джерело доступу: https://www.facebook.com/groups/439724176441090/?multi_permalinks=2140527063027451&hoisted_section_header_type=recently_seen






пʼятниця, 13 червня 2025 р.

У гостях у школярів

Фентезі – це один із найцікавіших жанрів літератури, який переносить нас у зовсім інший світ.
Особливо важливий цей жанр для дітей.
Через історії про чарівні світи, міфічні істоти та незабутні пригоди формується їхнє сприйняття реальності.
Сюжетні лінії, де добро перемагає зло, допомагають усвідомити, що страхи можна перемагати, що доброта і сміливість можуть подолати будь-яку перешкоду.
Сьогодні, 12 червня, працівники бібліотеки-філії для дітей № 3 Чернігівської міської комунальної ЦБС, взявши з собою цікаві книжки з чарівними пригодами, зокрема казочку А. Павленко "Волошковий дракон", моделі маленьких дракончиків, які потрібно виготовити, попрямували до Чернігівської гімназії № 7 (пришкільний табір "Веселка", загін № 5). Виявилось, що більшість дітей є прихильниками фентезі. Під час зустрічі багато читали, обговорювали, придумували нові сюжети фантастичних пригод, а потім розмальовували та виготовляли чарівних дракончиків.

Джерело доступу: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02ArxwVbvfRgV2SgqaRJUQargr1kkfaz7S9nDJAfh6KNRGfPk5rReierW9AD9vyT4Bl&id=100061038612256