четвер, 30 січня 2025 р.

Бібліородзика «Подорож в країну дитинства і книг Всеволода Нестайка»

Його світ – тонкий візерунок дитячої казки, сплетений із тисячі чарівних образів і найдивовижніших створінь. Здається, він говорить тими самими словами і малює тими самими пензлями, що й сотні інших письменників і казкарів, але чомусь його творів не можна випустити з рук, не дочитавши до кінця.
Нестайко… Це ім’я відгукується теплом у серці кожного, хто хоч раз гортав сторінки його дитячих книжок. Варто лише порадити прочитати його твори, як на обличчі дітей і дорослих з’являється посмішка, адже не одне покоління читачів виросло на щирих, мудрих, веселих творах письменника. Всеволод Зіновійович займає особливе місце в історії української дитячої літератури, будучи єдиним прозаїком, який протягом півстоліття писав виключно для дітей. Його твори увійшли до золотого фонду дитячої літератури та продовжують мати популярність серед читачів.
30 січня виповнюється 95 років з дня народження класика української дитячої літератури, всесвітньо відомого письменника, чарівника слова, який захоплює своїми творами не одне покоління маленьких українців – Всеволода Зіновійовича Нестайка. За своє життя він створив унікальний, веселий і неймовірно цікавий дитячий світ, де кожна дитина знаходить своє місце.
З цієї нагоди у Бахмацькій міській бібліотеці-філії для дітей був проведений захід – бібліородзики «Подорож в країну дитинства і книг Всеволода Нестайка». Головними учасниками заходу стали учні 5-А класу Бахмацького ліцею №1. Дітлахам розповіли про життєвий та творчий шлях письменника. За допомогою відеопрезентації «Зіркова історія Всеволода Нестайка» діти ознайомилися з родиною письменника, віртуально помандрували сторінками його життя, побували у його школі, почули, як він навчався, як почав писати свої твори. Наприкінці зустрічі користувачі взяли активну участь у вікторині «Що я знаю про Нестайка?». Невід’ємною частиною заходу став перегляд літератури книжкової виставки «Дивосвіт Нестайкових пригод», на якій були представлені книги різних видавництв і різних років видання, що є у фонді бібліотеки.

 Джерело доступу: https://www.facebook.com/profile.php?id=100015436081483

 



Тренінг "Насильство. Види. Протидія"

 26 січня у Мринській публічній бібліотеці  на тренінгу "Насильство. Види. Протидія" зібралися молоді люди, яким не байдуже. На зустрічі говорили про важливе, ділилися думками та шукали рішення, як зробити наше суспільство безпечнішим і толерантнішим.
Що відбулося?
Розібрали чотири форми насильства і те, як їх розпізнавати.
Дізналися, чому насильство — це проблема не тільки окремих людей, але й усього суспільства.
Отримали круті практичні поради, як діяти в критичних ситуаціях.
Вивчили реальні кейси та побачили, що допомога є, і ми всі можемо змінити ситуацію!
Тренерка Наталії Рябченко доступно, щиро і професійно розкрила тему. Її поради, підтримка і натхнення залишили глибокий слід у кожному учаснику заходу. 

Джерело доступу: https://www.facebook.com/groups/563585848133540/permalink/1354218809070236/?rdid=MHwWMJZrVbNaGYLU&share_url=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fshare%2Fp%2F1D1K5jDU4x%2F


 

вівторок, 28 січня 2025 р.

Тематичний захід до Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту

 27 cічня – Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Саме в цей день 80 років тому війська 1-го Українського фронту звільнили в'язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау, який розташовувався біля польського міста Освенцим.
Директорка Михайло-Коцюбинської публічної бібліотеки для вихованців місцевого ліцею провела тематичний захід, присвячений подіям періоду Голокосту, як однієї із найбільш трагічних сторінок в історії людства.
Окрему увагу було приділено темі Бабиного Яру, місцю масових страт і поховань, яке стало величезною братською могилою, де тільки згідно з офіційними даними загинуло понад сто тисяч осіб – військовополонених, євреїв, циган, комуністів, підпільників, моряків Дніпровського загону Пінської військової флотилії, партизанів, націоналістів, заручників…

Джерело доступу: https://www.facebook.com/100044418502435/posts/1228980911925847/?rdid=So0w0dpeTyaG8XVE


понеділок, 27 січня 2025 р.

Зустріч "Політ душі моєї…" з талановитою поетесою Тетяною Стеценко

 КЗ «Публічна бібліотека» Сухополов'янської сільської ради вже стала традиційним місцем для зібрань творчих, інтелігентних людей, тих, хто вміє відчувати душею красу художнього слова.
От і сьогодні, 23 січня, в бібліотечній вітальні, в теплій, дружній атмосфері, відбулася творча зустріч "Політ душі моєї…" з талановитою поетесою з Антонівки - Тетяною Анатоліївною Стеценко, з-під пера якої вийшло чотири збірки: «Сподівання дива», «Коли щаслива жінка», «Дочекайся мене», роман в історіях та новелах «Дяка за любов».
Твори Тетяни Анатоліївни друкувалися в періодиці: «Слово Варвинщини», «Біла хата» (Чернігів), «Літературний Чернігів», «Газета для Жінок» (Кіровоград), «Життєві історії» (Львів), «Сімейна газета» (Хмельницький) та ін. Її вірші звучали на районному радіо, увійшли до збірок «Літо на порозі» (поетів Варвинщини) та «Народну книгу поезії» (Кіровоград).
Вже багато років поетеса співає у складі самодіяльного фольклорного колективу «Антонівчанка» місцевого БК, з яким і завітала на зустріч до книгозбірні, подарувавши загалу чудові та душевні пісні про маму, рідний край та Україну.
На зустріч з Тетяною Анатоліївною завітали поціновувачі її таланту, зокрема голова Прилуцького клубу книголюбів «Джерело» - Скотнікова Лідія Афанасіївна разом з його членами, зачитували та цитували уривки з прозових та віршованих творів авторки.
Пані Тетяна подарувала присутнім чудові рядки своїх віршів та новел, адже пише вона про найважливіші життєві цінності - добро, дружбу, любов. Дарує оточуючим тепло серця, добрий настрій, доносить своєю поезією до нас красу і велич рідного краю.
Приємним подарунком для бібліотеки стали подаровані автором збірки, які неодмінно знайдуть свого читача.

Джерело доступу: https://www.facebook.com/100091125811755/posts/537860709261452/?rdid=0mrOyJkj4x9XNAQe