пʼятниця, 4 квітня 2025 р.

Семінар «Бібліотеки Чернігівщини: підсумки роботи, нові орієнтири та перспективи»

 2 квітня бібліотекарі Чернігівщини взяли участь у підсумковому семінарі директорів публічних бібліотек та їх заступників по роботі з дітьми «Бібліотеки Чернігівщини: підсумки роботи, нові орієнтири та перспективи», який відбувся на платформі ZOOM за сприяння Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Софії та Олександра Русових, обласної бібліотеки для дітей, обласної бібліотеки для юнацтва, ГО «Чернігівське обласне відділення УБА». У заході взяло участь понад 70 учасників. Модерувала семінар Ольга Шурубенко, завідувачка науково-методичного відділу Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових.
Традиційно семінар розпочався з вітального слова начальника відділу культурного розвитку Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Олександра Нагорного, який побажав учасникам заходу плідної роботи. До вітань також долучилися директор ОУНБ імені Софії та Олександра Русових Юрій Соболь, директорка обласної бібліотеки для дітей Тамара Клюй та директора обласної бібліотеки для юнацтва Марина Книр.
Умовно семінар складався з двох частин. У межах першої частини відбулося оголошення та нагородження переможців щорічного обласного рейтингу-конкурсу «Краща бібліотека року».
Абсолютними переможцями конкурсу з врученням спеціальних дипломів «Краща бібліотека року» та цінних призів визнано Бобровицьку бібліотеку для дорослих ім. П. Г. Тичини КЗ «Публічна бібліотека» Боровицької міської ради, Перепиську сільську бібліотеку-філію КЗ «Городнянська ЦБС» Городнянської міської ради, Сновську бібліотеку-філію для дітей КЗ «Сновська публічна бібліотека» Сновської міської територіальної громади.
За змістовну роботу та активну участь у конкурсі Почесною грамотою Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА нагороджені: Мринська публічна бібліотека Мринської сільської ради, Бахмацька сільська бібліотека-філія № 1 КЗ «Бахмацька публічна бібліотека» Бахмацької міської ради та Бахмацька міська бібліотека-філія для дітей КЗ «Бахмацька публічна бібліотека» Бахмацької міської ради.
Подяку Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА за змістовну роботу та активну участь у конкурсі оголошено КЗ «Публічна бібліотека» Коропської селищної ради та філії «Куликівська дитяча бібліотека» структурного підрозділу «Куликівська публічна бібліотека» КЗ «Центр культурних послуг» Куликівської селищної ради.
Представники бібліотек-переможниць креативно та цікаво презентували учасникам семінару роботу своїх закладів.
Бібліотекарка Бобровицької бібліотеки для дорослих Оксана Делемень розповіла про участь бібліотеки в проєктній діяльності, проведення заходів для жителів громади з підтримки ментального здоров’я, сприяння розвитку української мови, популяризації української книги, навчанню цифровій грамотності, допомогу ЗСУ тощо. Протягом року в бібліотеці було реалізовано проєкт «Мовні вправи» за сприяння Port of Culture та фундації Artists Support Ukraine. Також на базі бібліотеки проходило навчання з емоційної компетентності для батьків у рамках проєкту СМУГА від United Help Ukraine.
Ольга Буряк, завідувачка Переписької сільської бібліотеки-філії Городнянської ЦБС, розповіла про клуб за інтересами «Умілі долоньки», краєзнавчу та народознавчу роботу, бібліотечну службу добра та послугу «Бібліоняня». У бібліотеці проходять виставки робіт талановитих односельців, різноманітні заходи для дітей, постійно оновлюються виставки-інсталяції та фотозони. Активно бібліотека долучається до волонтерської діяльності – плетіння кікімор та створення оберегів, які дарують тепло і підтримку нашим захисникам.
Завідувачка Сновської бібліотеки-філії для дітей Наталія Сильченко продемонструвала різноманітні форми та методи в організації дозвілля дітей, розповіла про ігрову кімнату event-room «Бджілка», театральний гурток «Лялька і книга», послугу «Бібліоняня». Важливе значення у роботі з дітьми займає національно-патріотичне виховання: для дітей проводились вікторини, конкурси, квести, години державності, активні ігри, патріотичні акції тощо.
Друга частина семінару розпочалася із доповіді заступниці директора з наукової та інноваційної діяльності ОУНБ імені Софії та Олександра Русових Вікторії Примак, яка поділилася досвідом участі у XII Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: майбутнє твориться сьогодні», що відбулася  у селищі Славсько Львівської області.
Завідувачка науково-методичного відділу ОУНБ імені Софії та Олександра Русових Ольга Шурубенко проаналізувала статистичні дані, згадала втрати та досягнення бібліотек у 2024 році.
Наталія Шеша, завідувачка відділу методології бібліотечної роботи з дітьми обласної бібліотеки для дітей, виступила з доповіддю «Бібліотеки для дітей в умовах воєнного часу. Чернігівщина. Рік 2024».
Бібліотекарка відділу науково-методичної, інформаційно-бібліографічної роботи та соціокультурної діяльності обласної бібліотеки для юнацтва Тетяна Шишова розповіла про бібліотечну місію сучасної бібліотеки, поділилася напрацюваннями обласної бібліотеки для юнацтва впродовж 2024 року.
Наприкінці заходу директор Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових Юрій Соболь підбив підсумки семінару, ще раз привітав переможців конкурсу «Краща бібліотека року», побажав подальших професійних успіхів у бібліотечній справі,  мирного неба і Перемоги.



 

середа, 2 квітня 2025 р.

Семенівську публічну бібліотеку та Семенівську бібліотеку для дітей відвідала команда Українського ПЕН

 Семенівську публічну бібліотеку та Семенівську бібліотеку для дітей відвідала команда Українського ПЕН.
Це культурна і правозахисна громадська організація, що об’єднує українських авторів – журналістів, письменників, драматургів, науковців, видавців, перекладачів, правозахисників, культурних менеджерів, фотографів, ілюстраторів.
Представники організації передали бібліотекам книги українських письменників і книжки англійською мовою.
Гості наголосили: "Ми з радістю передаєм книги, які поповнять фонди ваших незламних бібліотек! Ми віримо, що ці видання будуть мати неабиякий попит читацької аудиторії, а також подарують додаткові приводи для спільних зустрічей і розмов".
У складі команди Українського ПЕН були представники делегації зі Швеції, які цікавились життям і діяльністю бібліотек прикордонних територій.
Бібліотекарі спільно з гостями обговорили потреби бібліотек у поповненні фонду, намітили спільну працю на майбутнє.

Джерело доступу: https://www.facebook.com/groups/2336390586465346/posts/8976641422440196/


Творчий десант відомих українських авторів у Коропській бібліотеці

У рамках літературно-волонтерської ініціативи 1 квітня Комунальний заклад "Публічна бібліотека" Коропської селищної ради відвідали відомі письменники та адміністративна команда українського PEN Ukraine: Максим Ситніков, Світлана Поваляєва, Катерина Калитко, Катерина Єгорушкіна та Володимир Шейко.
На заході були присутні журналісти зі Швеції та Франції, які презентують цю подію у своїх країнах.
Український ПЕН – культурна і правозахисна громадська організація, що об’єднує українських авторів.
Творчі гості Коропа презентували власні твори, і твори колег по перу, поділилися власними історіями та прочитали авторські вірші. А дитяча письменниця Катерина Єгорушкіна провела окреме заняття для дітей.
Захід став унікальним майданчиком для діалогу між читачами і авторами, чиї голоси творять нову культурну реальність.
Присутні ділилися своїми думками, враженнями та роздумами про літературний процес, про роль дитячих українських книжок і роль батьківського прикладу у формуванні зростаючого покоління.
Від імені всіх присутніх голова громади Володимир Куніцин висловив вдячність письменникам за візит у Коропську громаду і за ту справу, які вони роблять заради збереження історії української сучасності на майбутні покоління.
Зустріч завершилась обміном подарунків.
Гості залишили бібліотеці колекцію книг, які поповнять фонди книгозбірні та стануть доступними для всіх охочих.
Директор бібліотеки Ірина Євтушенко подарувала письменникам унікальні пряники у вигляді риби-коропа, а директор ЦДЮТ Олена Куніцина – сувеніри, виготовлені вихованцями центру творчості та печиво Коропського хлібзаводу.
Подібні зустрічі є не лише гарною нагодою для знайомства з сучасною літературою, а й важливим внеском у культурний розвиток громад.
Літературні мандрівки здійснюються завдяки Міжнародний фонд "Відродження" та Book Aid Internationaltional.

Джерело доступу: https://www.facebook.com/koropselrada/posts/pfbid02xyotVawaYRNqmyTWzRSi9JdSf8gu5PCBup4R9BZa2GYz1eego1xBjH39x1usV1yYl


вівторок, 1 квітня 2025 р.

Майстер-клас із ліплення з глини

 26 березня у Мринській центральній бібліотеці відбувся творчо-розвантажувальний захід для наших юних читачок — майстер-клас із ліплення з глини та створення листівок-мрій.
Цю чарівну зустріч провела соціальний педагог Благодійного фонду "Рокада" — Анна Тарасенко, яка наповнила простір теплом, добром і щирим контактом з кожною дитиною. Завдяки її професіоналізму та душевному підходу діти розкривали свої емоції, фантазії й відчували себе у безпечному, надихаючому середовищі.
Ліплення з глини — це потужний інструмент психоемоційної підтримки, який допомагає дітям зняти напругу, заспокоїтись, розвивати уяву, дрібну моторику і внутрішню гармонію. Це мистецтво, яке можна відчути на дотик.
Ми щиро вдячні Благодійному фонду "Рокада" за велику підтримку та небайдужість до дитячих сердець. А Анні Тарасенко — за особливу атмосферу, душевність та майстерність у спілкуванні з дітьми.
Весняні канікули у бібліотеці — це час, коли дитячі мрії набувають форми, а кожна зустріч залишає слід у серці. Ми вже з нетерпінням чекаємо на наступні творчі зустрічі!

Джерело доступу: https://www.facebook.com/juliiavishnevetskaya/posts/pfbid0zZYfX3pRocr1AeqTku13VvgTXZ3wp7Lv2r2bVanqDPpy7TgcBFPVbAuTuCFA44Lul