У Холминській публічній бібліотеці діє виставка-інсталяція "Чорна тінь голодомору", на якій представлено документальні та художні твори, в яких відображено жахливий злочин проти українського народу – штучний голод 1932–1933 років.
Джерело доступу: https://www.facebook.com/groups/211634623791472/posts/421034462851486/
неділя, 28 листопада 2021 р.
"Чорна тінь голодомору"
пʼятниця, 26 листопада 2021 р.
«Чорні дошки України. Чернігівська область»
У бібліотеці ім. М. Коцюбинського представили унікальну збірку документів та матеріалів, які проливають світло на ще одну сторінку в дослідженнях Голодомору-геноциду 1932–1933 років в Україні.
Запровадження режиму «чорної дошки» було одним з інструментів механізму штучного голоду, вчиненого комуністичним тоталітарним режимом проти українського народу. Занесення населеного пункту чи навіть цілого району на «чорну дошку» одразу запускало потужний репресивний механізм, який передбачав повну ізоляцію об’єкта, вивезення всіх товарів з магазинів, конфіскацію продовольства, вимогу нагайного погашення всіх фінансових зобов’язань і фактично прирікав населення на смерть. Саме тому дослідження режиму «чорних дошок» є важливим елементом дослідження історії Голодоморів в Україні.
«Ця книга є справжньою сенсацією, – зауважує співробітник Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко. – Раніше панувала думка, що режим «чорної дошки» діяв лише у 1932–1933 роках. Але як свідчать представлені в книзі документи та матеріали, «чорні дошки» як засіб морального тиску вперше були застосовані у 1919–1921 роках. Також цей репресивний метод використовували під час організації штучного голоду 1921–1923 та 1946– 1947 років».
У книзі зібрана інформація про 1510 "чорних дошок" на Чернігівщині і це ще не остаточна цифра – зауважують історики.
Видання здійснене «Інститутом дослідження Голодомору» Національного музею Голодомору-геноциду у партнерстві з Українським інститутом національної пам’яті.
«Це перша книга масштабного проєкту, який планують завершити до сотих роковин Голодомору, – зазначив співробітник Українського інституту національної пам’яті, кандидат історичних наук Сергій Горобець. – Такі збірки документів та матеріалів планується видати по кожній області».
Книга «Чорні дошки України. Чернігівська область» містить систематизований комплекс архівних документів, матеріалів періодичної преси, перелік об’єктів та суб’єктів, занесених до «чорного списку», а також детальні кольорові карти.
Джерело доступу: https://www.facebook.com/chernihivlib/posts/5765431563563038
"Забуттю не підлягає"
У Срібнянській центральній бібліотеці організовано книжково-ілюстративну виставку "Забуттю не підлягає", яка присвячена 89-й річниці Голодомору.
Джерело доступу: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=448641746858479&id=100051379719227
Голодомор в Україні – злочин проти народу
У бібліотеках-філіях Плисківської ПБ до Дня пам'яті жертв голодомору оформлені книжкові виставки: «1933 рік: хроніка голодного геноциду», "Біль душі людської", "Вічні дзвони Голодомору", "Дзвони 33-го", де всі охочі зможуть ознайомитися з відповідною літературою про геноцид нашого народу.
Світла пам'ять кожному, хто став безневинною жертвою небаченого світом тяжкого злодіяння в Україні у 1932–1933 роках, масового знищення людини людиною, назва котрому – Голодомор!
Джерело доступу: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=618305352953685&id=100043226780791
Відеослайд "Навіки до тридцятих ми прикуті"
Щороку, у четверту суботу листопада Україна на державному рівні вшановує пам'ять загиблих від Голодомору – геноциду Українського народу. 27 листопада 2021 року в країні відбуваються традиційні жалобні заходи.
До Дня пам'яті жертв голодоморів Публічна бібліотека Носівської міської ради підготувала відеослайд "Навіки до тридцятих ми прикуті", який висвітлює сумні факти тих страшних подій в житті українського народу і Носівської громади.
Переглянути відеослайд можна за посиланням: https://www.facebook.com/1995331934040329/videos/423445656150641/
«Пряникові витребеньки»
Завершився смачний день дружнім пряниковим чаюванням.
Режим доступу: https://www.facebook.com/koriukivkalib/posts/5193828647300517
четвер, 25 листопада 2021 р.
Обласна школа керівника "Сучасна бібліотека: формула успіху"
З вітальним словом до учасників Школи звернулися директорки трьох обласних бібліотек – І. М. Аліференко, Т. М. Клюй та М. О. Латамарчук. Вони побажали учасникам заходу плідної роботи та натхнення на подальші успіхи в бібліотечній царині.
Умовно роботу школи керівника можна поділити на два блоки: теоретичний та практичний. Модерувала захід завідувачка науково-методичного відділу ОУНБ ім. В. Г. Короленка В. М. Примак.
Теоретичний блок розпочала директорка ОУНБ ім. В. Г. Короленка І. М. Аліференко. Пані Інна розповіла про законодавчі аспекти діяльності бібліотек як центрів культурних послуг, які мають надавати доступ до друкованих творів, до інтернету, проводити соціокультурні заходи та заходи з інформаційної освіти.
Заступниця директорки з наукової та інноваційної діяльності Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка А. М. Мальована розповіла про сучасні реалії роботи бібліотек в умовах карантину, детально зупинилася на обмеженнях, які діють у карантинних зонах, наявності сертифікатів про вакцинацію у бібліотечних працівників.
Л. М. Дубовик, заступниця директорки з питань внутрішньобібліотечної роботи та автоматизації бібліотечних процесів ОУНБ ім. В. Г. Короленка, розповіла про роль Українського інституту книги у формуванні документних фондів бібліотек. У цьому році УІК відібрав для поповнення 25 бібліотек області.
Велика увага на Школі приділялася збереженню мережі бібліотек області в умовах децентралізації, звітності та плануванню роботи на 2022 рік.
В. М. Примак, завідувачка науково-методичного відділу, зазначила, що на 1 листопада 2021 року мережа бібліотек області становить 657 бібліотек. 20 бібліотек у цьому році було закрито за погодження Міністерства культури та інформаційної політики України. Ще близько 70 бібліотечних закладів закрито без погодження. Також пані Вікторія звернула увагу учасників заходу на найбільш поширені помилки у звітності.
Про онлайн-ресурси для підвищення кваліфікації як засоби ефективного планування та організація роботи публічної бібліотеки розповіла головна бібліотекарка науково-методичного відділу К. М. Райхіль. Пані Катерина наголосила, що перш ніж братися до складання плану, необхідно чітко розуміти місію бібліотеки, її пріоритетні напрями діяльності, цільову аудиторію, потреби громади та окремих користувачів, ресурсні можливості закладу.
Н. І. Шеша, завідувачка відділу методології бібліотечної роботи з дітьми обласної бібліотеки для дітей, окреслила нові реалії роботи з дітьми та надала рекомендації щодо планування на 2022 рік.
Заступниця директорки обласної бібліотеки для юнацтва О. Г. Костенко розповіла про особливості спілкування з молоддю та планування роботи з урахуванням потреб та запитів молодої аудиторії.
Про бібліотечні хаби цифрової освіти як простори, куди може звернутися кожен громадянин і отримати доступ до сервісу "Дія. Цифрова освіта" розповіла завідувачка відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів ОУНБ ім. В. Г. Короленка О. П. Попович.
А. О. Ширманова, бібліотекар науково-методичного відділу, розповіла про видавничу роботу бібліотек. Теоретичний матеріал пані Анастасія ілюструвала прикладами видавничої продукції бібліотек з різних куточків України.
Практичний блок роботи обласної школи керівника складався з обміну досвідом бібліотек територіальних громад: говорили про проблеми становлення, взаємодію з владою, функціональні аспекти тощо. Досвідом роботи новоутворених бібліотек ділилися директорка Борзнянської ПБ Ю. М. Леусова та в. о. директорки Публічної бібліотеки Ічнянської міської ради М. В. Куліченко.
І. М. Янголь, директорка Куликівської ПБ, розповіла про проєкт "Бібліотечний коворкінг-центр", який реалізується селищною радою за підтримки Програми U-LEAD з Європою на базі бібліотеки. Цей проєкт буде вирішувати одну з найголовніших проблем Куликівської громади: створення неформального місця – громадського простору, необхідного для активізації населення, спілкування та здобуття нових практичних знань та навичок. Нині у читальному залі бібліотеки зроблено ремонт, закуплено нові меблі; для бібліотеки придбано ноутбук та плазму. Протягом грудня-лютого у коворкінг-центрі відбудуться навчальні тренінги для підприємців-початківців.
Робота обласної школи керівника пройшла успішно. Доповідачі отримали схвальні відгуки від колег.
вівторок, 23 листопада 2021 р.
Ангеліна Романько подарувала відділу обслуговування для дітей власноруч зроблених звірят
Зустріч з працівниками Ніжинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги
У Бобровицькій бібліотеці відбулася зустріч з працівниками Ніжинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Присутні дізналися про те, що таке безоплатна правова допомога та які види послуг можна отримати, які категорії осіб мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Познайомилися з тематичними буклетами системи БПД із зазначенням контактних телефонів та адреси розміщення бюро. На завершення Ніжинський місцевий центр підписав Меморандум про подальшу співпрацю з КЗ "Публічна бібліотека" щодо проведення роз'яснювальної роботи з питань реалізації та захисту прав людини, поширенню інформаційних друкованих матеріалів, організації та проведення спільних інформаційно-просвітницьких заходів.
Джерело доступу: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=258301106279937&id=105917071518342
Заходи до Дня Гідності та Свободи у КЗ "Іванівська публічна бібліотека"
У День Гідності та Свободи віддаємо шану пам’яті Героям Небесної Сотні, великому братству безстрашних українців, яке заплатило найвищу ціну за свободу нашої держави. Флешмоб "Я бажаю Україні єдності" та розгорнуту ілюстративну виставку "Україна – територія гідності та свободи" провели бібліотекарі філій КЗ "Іванівська публічна бібліотека" та вшанували Героїв Небесної Сотні....
Книжкова викладка "День Гідності та Свободи"
До відзначення двох знаменних і доленосних подій – Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року, у Бобровицькій публічній бібліотеці оформлено книжкову викладку "День Гідності та Свободи".
понеділок, 22 листопада 2021 р.
«Майдан. Простір гідності, свободи і єднання»
"Події, що змінили долю України"
21 листопада українці відзначають День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев'ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го. 21 листопада українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, які стали учасниками цих подій, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору. Цей день – символ боротьби і перемоги, символ єднання заради найвищих ідеалів цивілізованого світу.
КЗ Публічна бібліотека Борзнянської міської ради підготувала для користувачів інформаційну вітрину "Події, що змінили долю України". Запрошуємо всіх охочих до перегляду.
Джерело доступу: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=336978968232473&id=100057611162631
пʼятниця, 19 листопада 2021 р.
День Гідності та Свободи
КЗ "Публічна бібліотека" Сухополов'янської сільської ради долучилася до інформаційної кампанії "Місяць цифрової грамотності"
КЗ "Публічна бібліотека" Сухополов'янської сільської ради долучилася до інформаційної кампанії "Місяць цифрової грамотності" та ознайомила працівників книгозбірні з платформою "Дія. Цифрова освіта".
Джерело доступу: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1044341609720495&id=100024339967667
Всесвітній день дитини
Бібліотекарі розповіли про їх основні права на ім’я, життя, родину, навчання, любов і піклування, відпочинок, повноцінне харчування тощо… Учасники заходу взяли участь у іграх «Права – обов’язки», «Вірно не вірно», «Спіймай правило» та вікторині «З героями казок по статтях Конвенції». На заході була презентована книжко-ілюстративна виставка «Права дитини».
-
Працівники науково-методичного відділу Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових підготували методичний посібник "Календа...
-
Бахмацька земля багата на талановитих майстрів художнього слова. Серед них – поети, письменники, які прославили наш край та оспівали його в...
-
30 березня в Чернігівській центральній бібліотеці ім. М. М. Коцюбинського пройшла зустріч із мовознавицею Іриною Фаріон. У рамках всеукраїн...