понеділок, 16 грудня 2024 р.

Засідання жіночого клубу «Чарівниця»

 Заключне в цьому році засідання жіночого клубу «Чарівниця», який діє при Козелецькій центральній бібліотеці, було присвячене Міжнародному дню чаю, що святкується 15 грудня провідними виробниками напою № 1 у всьому світі. Його п’ють майже всі: хто менше, хто більше, хто раз на тиждень, а хто й декілька разів на день - на всіх континентах земної кулі і не одне тисячоліття. Пізнавальне застілля «З чаєм день новий зустрічаєм» провели Зінаїда Резнікова, Валентина Резніченко і Людмила Бородавко. Учасниці клубу дізналися багато цікавого про улюблений напій: історію його появи, про різноманітні сорти, цілющі властивості, таємниці чайних церемоній тощо. Ніна Єременок спеціально для цієї зустрічі «чарівниць» написала гумореску «Як українці чай п’ють». Валентина Титоцька. Євдокія Кашпур, Валентина Книш, Надія Бойко, Валентина Шевченко, Лариса Саценко читали вірші, гуморески, розповідали анекдоти, веселі історії із життя, співали жартівливі пісні – словом, все, що стосувалося чаю. І, звичайно, пригощались, насолоджуючись безцінним смаком і ароматом цього дивовижного напою. Кожен міг обрати той різновид чаю, який йому до вподоби, який задовольняє власні смаки.
Недарма говорять, що за філіжанкою чаю бувають різні щирі та довірливі бесіди. А на нашому засіданні були ще й веселі, жартівливі, бо кожній людині у цей важкий час необхідно знімати напругу і берегти своє ментальне здоров’я.

Джерело доступу: https://www.facebook.com/BibliotekaKozelets/posts/pfbid0E1MawfAhposbDvCFYEC7RJXM1uJD6YmPTc1g85QDZzAfDerZcMmCmfPXLMb2YSUGl




Етнографічний екскурс "Читаємо рушник"

 Ось вже майже 10 років наші бібліотекарі збирають колекцію речей наших пращурів. З невеличкої виставки колекція виросла в Етнопростір, який ви можете побачити на третьому поверсі (читальний зал) Ніжинської центральної бібліотеки.
Найбільше в колекції - рушників. І саме рушнику був присвячений етнографічний екскурс "Читаємо рушник". Ведучою заходу була Олена Єкименко, директорка Ніжинської міської ЦБС, яка познайомила з історією вишивання рушника, його еволюцією, презентувала рушники з колекції центральної бібліотеки та провела бібліографічний огляд літератури "І на тім рушникові..."
Окрасою виставки стали рушники, вишиті заслуженою майстринею народної творчості України Раїсою Миронівною Саврасовою.
Мистецький захід зібрав майстринь-вишивальниць та простих поціновувачів вишивки м. Ніжин.

Джерело доступу: https://www.facebook.com/100067162930981/posts/882231000692323/?rdid=WTdyVZxv67UQLrjl

 




Люко Дашвар завітала до Чернігова

У Чернігівській міській бібліотеці імені М. М. Коцюбинського ледь вистачило стільців, аби розмістити всіх охочих поспілкуватися з відомою українською письменницею Люко Дашвар. На творчу зустріч до ЦБ ім. М.М. Коцюбинського морозного суботнього дня завітала понад сотня чернігівців.
Люко Дашвар (Ірина Чернова) – авторка 13 книжок.
Пані Ірина розповіла про нову книгу «Спадок», а також про свою творчість загалом. Звідки беруться сюжети й персонажі, чому бути письменником – це насамперед про кропітку системну роботу, а не лише про натхнення.
Читачі активно ставили запитання нашій гості, хотіли більше дізнатися не лише про письменницьку «кухню», а й про повсякденне життя авторки.
Після зустрічі вишикувалася довжелезна черга за автографами.
Люко Дашвар також передала в подарунок свої книжки для Чернігівської міської ЦБС.

Джерело доступу: https://www.facebook.com/chizalkoc/posts/pfbid0XuBMjcQz7zvZqXAoYx1poZsbNHV7MyVMQNXoCrrwaYtkRQWRsXZetb42yYfwABZhl


пʼятниця, 13 грудня 2024 р.

Психологічний захід "Від стресу до ресурсу"

 12 грудня в Борзнянській публічній бібліотеці відбувся психологічний захід "Від стресу до ресурсу", у межах якого психологиня благодійного фонду "Рокада" Наталія навчала учасників як управляти стресом та підвищити емоційне благополуччя. Під час заходу розглянули теоретичні основи стресу, його вплив на наше життя та ефективні стратегії подолання. Учасники мали змогу взяти участь у практичних вправах. Крім того, обговорили різні способи зміцнення психологічних ресурсів та розробки індивідуальних стратегій управління стресом. Дякуємо працівникам "Рокади" за цікаві зустрічі.

Джерело доступу: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0yJXmQrz5Q6xino5GACTPc1QZdAQns1RdmkL6iPkPcx6EwTV6oL6HA5B6LhsaJwiVl&id=100057611162631


 

Історичні посиденьки

Що може бути цікавішим за гарне, пізнавальне спілкування в колі однодумців!
Сьогодні в Семенівській публічній бібліотеці відбулись "Історичні посиденьки", організовані ГО Агенцією міських ініціатив / АМІ та ГО "Спілка ініціатив мешканців Семенівщини".
Захід був покликаний зміцнити місцеву ідентичність, популяризувати культуру співуправління, збільшити знання про історію Семенівщини та більше дізнатись про традиції вишивки нашого краю.
Щиро дякуємо спікерам проєкту - Олександру Бичкову, історику, досліднику, краєзнавцю та співавтору книг "Семёновка наш край родной" і "Семенівка - європейське місто" та майстрині, дослідниці народної вишивки Ользі Селюковій за цікаві і захоплюючі історичні факти про наш рідний край і долю української вишивки.
Години спілкування були дуже приємними!

Джерело доступу: https://www.facebook.com/groups/2336390586465346/posts/8366055356832142/


четвер, 12 грудня 2024 р.

Правовий майданчик «Є правила у світі, які повинні знати діти»

 З 09 по 15 грудня в Україні триває Всеукраїнський тиждень права.
В Бахмацькій міській бібліотеці-філії для дітей відбувся правовий майданчик «Є правила у світі, які повинні знати діти». На захід завітали учні 5-Б класу Бахмацького ліцею № 1. В інтерактивній формі разом з бібліотекаркою діти обговорили основні статті Конвенції про права дитини. Окрім прав, згадали й обов’язки. На прикладі буденних ситуацій розглядали випадки порушення прав дітей, переглядали відео та дивились мультфільми. Разом з бібліотекарем ознайомились з книжковою виставкою «Знай свої права – виконуй обов'язки». Учням було цікаво і корисно довідатись про свої права, обов’язки та відповідальність згідно з чинним законодавством України та Декларації ООН про права дитини, адже дуже часто наші повсякденні вчинки мають правові наслідки. Життєві приклади, конкретні ситуації, які розглядалися під час зустрічі, змусили замислитись школярів над необхідністю знати закони нашої країни.
Проведення таких заходів дає можливість учням навчитися відстоювати свої права, свою гідність, навчитися захистити себе, зрозуміти, що відчуває людина, яка зазнає насильства, навчитися нести відповідальність за свої вчинки та доброзичливо ставитися до оточуючих.

Джерело доступу: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0Gm23RnPhuKvBJZe2N4FNGDzD8S4Y5C37iPVgGk3BDD3kvLZfi4WMQsY5XPWmW33Xl&id=100015436081483



середа, 11 грудня 2024 р.

Презентація нової книга Олесі Білоцвіт «Обіймаючи життя»

Нещодавно побачила світ нова книга Олесі Білоцвіт «Обіймаючи життя».
Авторка книги – прилучанка, яка вже тривалий час перебуває далеко від своєї батьківщини, на австралійському материку, але не втрачає зв’язку з Україною, живе її радощами й жалями, прославляє її в закордонних світах, пам’ятаючи свій рід, своє коріння.
Інакше просто й бути не могло, бо Олеся Білоцвіт - з творчої родини Ткаченків, добре знаної на Прилуччині. Ніна Яківна та Микола Ничипорович відомі як поети, журналісти, члени Національної спілки письменників України, автори ряду власних поетичних збірок, лауреати літературно-мистецьких та літературних премій. Олеся, вихована батьками на любові до слова, перейняла від них поетичний талант, про що свідчать її творчі видання «Скрипка часу», «Стихія Сонця», «Передчуття наближень», «За силуетом слова», спільна з батьками книга вибраного «Сонце сходить для тебе», прийом до лав НСПУ у свої неповні 25 літ.
Нова книга «Обіймаючи життя», вирушає на першу зустріч із читачами КЗ «Публічна бібліотека» Сухополов'янської сільської ради.
Розпочалася презентація з відеозвернення від самої авторки з далекої Австралії. Зі слів Олесі, поштовхом для події стала спричинена росією війна в Україні. Книга не стільки про війну, як про любов до життя, особливо в таку люту для нас годину, любов до рідної землі, перемішана з болем…
Левову частку роботи, необхідної для того, щоб видання побачило світ, здійснила Ніна Яківна Ткаченко, мама Олесі. Бо саме вона редагувала книгу, була першим читачем кожного поетичного рядочка. Кому ж, як не їй найкраще знати, як зародився та реалізовувався проєкт «Обіймаючи життя», про який вона розповіла на презентації.
Кожен з присутніх у залі подякував Олесі та Ніні Яківні за такі емоційні, теплі й щемкі поезії. За любов, підтримку, безмежну віру в рідну неньку Україну та непереможність, незламність, нездоланність, незнищенність її народу. Ця проникливо-філософська поетична збірка, видана в 1000-й день безбожної війни, є свідченням того, як треба цінувати мирне життя та стане своєрідною опорою кожному з нас, засобом духовної зброї у цьому розхитаному світі.

Джерело доступу: https://www.facebook.com/100091125811755/posts/506774122370111/?rdid=t6hvffSlNqYaJk1H



вівторок, 10 грудня 2024 р.

Село єднається заради Перемоги: історія жіночої ініціативи

Розповідь завідувача Синявської філії краєзнавчо-інформаційного центру Тетяни Розумій:
"У нашому селі є група жінок, яких об’єднала добра справа — вони ріжуть тканину для маскувальних сіток і в’яжуть килимки для наших захисників. До їхньої важливої роботи долучається навіть 85-річна односельчанка, яка допомагає із пошиттям теплих килимків.
Ідея цієї благородної ініціативи народилася завдяки Тетяні Павлівні Сурженко, переселенки з Харкова. У рідному місті вона була активною волонтеркою, а після переїзду до нашого села замислилася над тим, як може допомогти тут. Тетяна Павлівна почала різати старі речі та тканину, змотувала їх у клубки й відправляла для створення маскувальних сіток на Харківщину. Однак матеріалів було замало, тому вона звернулася до односельців із проханням приносити старі речі.
Прийшовши до бібліотеки, Тетяна Павлівна теж питала про старі речі. Ми опублікували повідомлення у сільській вайбер-групі, і вже наступного тижня зібралися однодумці: Наталія Миколаївна Демченко, Наталія Петрівна Руденко, Надія Тихонівна Герасименко, Зінаїда Василівна Рубан та Людмила Андріївна Доценко. Вони вирішили щочетверга збиратися, щоб розподілити принесені односельцями речі й забрати тканину для нарізання додому.
Згодом до ініціативи приєдналися й інші небайдужі: Надія Михайлівна Орда, Ольга Сергіївна Гордєєва, Ніна Сергіївна Клєстова та Наталія Дей. Жінки ділять принесену тканину між собою, ріжуть її вдома, обмінюються готовими клубками й виробами. Готову продукцію Тетяна Павлівна потім відправляє Новою поштою на Харківщину.
Спостерігаючи за цими жінками, розумієш, що саме завдяки таким людям наша Перемога стає ближчою. Їхня праця — це не лише допомога фронту, а й натхнення та віра у спільну справу.
Ми щиро дякуємо кожній із цих майстринь за їхній час і зусилля, а також усім односельцям, які приносять тканину. Із маленьких справ виростають великі: із нарізаної тканини утворюється маскувальна сітка, а кожен теплий килимок зігріє наших захисників у холодних окопах.
Разом — до Перемоги! Ви — наша сила!"

Джерело доступу: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid021mNqFUu62NBC36jDHWDiB5AuyNAXLKZKf87yaKDGL61kvSN7F7mxeK8XVkVgCttcl&id=100064799913653


 

понеділок, 9 грудня 2024 р.

Хусткова толока "Зазирни у минуле"

Україна славиться своїми традиційними святами й обрядами. Вечорниці - одна з найцікавіших українських традицій, що крізь віки дійшла до нашого часу.
Сьогодні в Сновській дитячій бібліотеці відбувся яскравий і теплий захід - хусткова толока "Зазирни у минуле". Учасники заходу змогли зануритися у чарівний світ українських традицій, долучитися до відтворення обрядів та відчути справжній дух народних свят.
Чарівну ауру свята створили бібліотекарі, відтворивши в бібліотеці затишний колорит української світлиці, прикрашеній рушниками, яскраво розмальованою атрибутикою та мисником з різноманіттям предметів українського побуту.
Під час вечорниць звучали українські пісні у різних стилях жанру, знайомство з різноманітним ворожінням, спробою дізнатися свою долю, вчилися зав'язувати хустки. Прикрасою заходу була Калита, яку дітвора намагалась вкусити. Під кінець всіх присутніх пригостили калитою, яка додала особливого настрою.
Веселі гадання, пісні, Калита, ігри створили незабутню атмосферу. Захід подарував учасникам теплі емоції, гарний настрій та справжнє відчуття єдності.

Джерело доступу: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0faY3dv2QpEb6kVpKhxDP6PkqzJorP8cA9JWXCG1S8DiUtDphA4esMHHbfwDav5A6l&id=100064712351631



Народні традиції в «Олишівській хаті»

Олишівці-волонтери разом із керівницею та активістками ГО «Жінки Батьківщини. Чернігівщина» згадували та примножували народні українські традиції в музеї «Олишівська хата», якій діє в Олишівській публічній бібліотеці, вивчали та приміряли місцеве народне вбрання, провели майстер-клас із хусткування, етнопоказ олишівського строю та ще раз засвідчили, що не має жінки, якій давнє вбрання та хустка не личать.
Волонтерки ГО «Жінки Батьківщини. Чернігівщина» провели майстер-клас із розпису медових імбирних святкових пряників.

Джерело доступу: https://www.facebook.com/groups/918106012920448/posts/1090830952314619/



Майстер-клас з хусткування «Барвисті святині – білі, червоні, тернові»

День хустки – це унікальне свято, яке символізує українські традиції, історію та культуру. Хустка – особливий оберіг, який передавався з покоління в покоління, несучи в собі пам’ять про предків та духовну силу. У Бахмацькій центральній бібліотеці відбувся майстер-клас з хусткування «Барвисті святині – білі, червоні, тернові», який провела організаторка екскурсій Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» Олена Ромашко. Майстриня розповіла про історію української хустки, продемонструвала різні способи зав’язування хусток, відкриваючи секрети цього вишуканого мистецтва. Працівники бібліотеки зацікавлені у збереженні народних традицій та передачі їх наступному поколінню, тому із задоволенням поринули у світ барв і орнаментів, які відображають дух нашого народу, адже кожна українська хустка – це не лише аксесуар, а справжня історія, сповнена краси та жіночої вроди. Пам’ятайте, що в кожній хустці – частинка нашої душі та національного духу.

Джерело доступу: https://www.facebook.com/groups/252107688573286/posts/2038558079928229



четвер, 5 грудня 2024 р.

Лялькова вистава «Миколай іде по світу»

Щасливі усмішки на дитячих обличчях сьогодні переповнювали святкову залу Менської публічної бібліотеки. Бо напередодні Дня святого Миколая в гості завітали учні 4-Б, 4-В класів ОЗЗСО I-III ступенів імені Т. Г. Шевченка. Із захватом дітвора подивилась лялькову виставу «Миколай іде по світу» від театру «Сонечко», співали пісні та зробили своїми руками святкові листи і розважились разом з представниками Благодійної організації «БФ «Рокада». Час промайнув непомітно швидко. Було весело!

Джерело доступу: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02duSeWAmbfaNRqrLsdPPcn8bDCjaZobFe6BDX3SZR3fZtYrgJFuuqQFXNHG1g8r2Cl&id=100064799913653


понеділок, 2 грудня 2024 р.

Андрію, Андрію, конопельки сію. Дай же, Боже, знати з ким їх буду брати...

30 листопада за новоюліанським календарем українці святкують день Андрія Первозванного. Святого здавна вважали покровителем молоді, який сприяв щасливим шлюбам. З усіх свят річного календарного циклу день Андрія Первозванного є одним із найтаємничіших та найцікавіших. Цього дня відбуваються різноманітні ворожіння, вгадування майбутнього, ритуали з калитою.
Сосницька публічна бібліотека також долучилися до народних традицій. Тож вечорниці вийшли не лише веселими, а й пізнавальними.


Майстер-клас із виготовлення дідуха

 29 листопада у Куликівському бібліотечному коворкінг-центрі панувала тепла атмосфера приємного спілкування найзагадковішого вечора року – Андріївського.
Народознавча зустріч об'єднала різних за віком людей у бажанні вивчати, зберігати та дбайливо передавати молоді унікальні обряди, неповторні українські традиції.
Говорили про те, як в давні часи відзначали свято Калити, яким воно дійшло до наших днів. Докладніше пригадали обряд кусання калити. Не минули й того, як важливо було дівчатам провести ворожіння на Андрія, щоб побачити свою долю.
Окремо спілкувалися про те, як правильно зробити Дідуха, зі скількох частин він складається і що означають його елементи.
У підсумку отримали колективну роботу – чудовий Дідух, а невеликі прикрашені снопи кожен з учасників взяв додому на згадку.

Джерело доступу: https://www.facebook.com/groups/467590833632566/posts/2518035165254779/