пʼятниця, 29 листопада 2024 р.

Гра-конкурс, присвячений святам, звичаям, прикметам, національному одягу, українській пісні, українській кухні

 28 листопада у Менській публічній бібліотеці відбулась своєрідна зустріч поколінь. Захід був присвячений всьому тому, що робить нас українцями: святам, звичаям, прикметам, національному одягу, українській пісні, українській кухні. У грі-конкурсі брали участь дві команди: «Барви Полісся» - команда елегантного віку та команда молоді «Народники». Всі учасники гри були дуже активними та креативними у вікторині «Калейдоскоп грудневих свят», поїданні Калити, завданнях: «Знайди відповідність у національному одязі», «Чи знаєш ти прикмети», «Відгадайте назви українських пісень», «Пісенна пантоміма», грали у гру «Смачна Чернігівщина: спадщина для всіх», яку створила команда ГО «Північна культурна столиця» спільно з управлінням культури та туризму Чернігівської міської ради. Всі залишились задоволеними – і учасники, і вболівальники, хоча за оцінкою журі перемогу здобула команда елегантного віку. Шануймо, бережімо та вивчаймо наші народні звичаї та традиції!

Джерело доступу: https://www.facebook.com/100064799913653/posts/982569943912994/?rdid=NFiC8f7DS7ghVnrp

 





Семінар «Сучасні завдання бібліотек громади»

 З метою подальшого удосконалення професійної кваліфікації бібліотечних працівників у Бахмацькій центральній бібліотеці відбувся семінар «Сучасні завдання бібліотек громади». Відкрила семінар директор КЗ «Бахмацька публічна бібліотека» Г. Іванько. Вона звернула увагу на зміни до низки законодавчих документів, які певним чином впливатимуть на діяльність як бібліотек, так і бібліотечних фахівців, основні вимоги та напрямки діяльності бібліотек. Методист О. Прокопенко розкрила пріоритети діяльності бібліотек в роботі з громадою та надала рекомендації щодо планування роботи на 2025 рік. Ідеї для розвитку та планування роботи з дітьми презентувала завідувач міської бібліотеки-філії для дітей Т. Білецька. Корисну інформацію з використання бібліографічно-інформаційних ресурсів для задоволення потреб користувачів, популяризацію краєзнавства у бібліотеках висвітлила бібліограф Я. Гросман. За підсумками роботи 2024 року було відзначено кращих працівників комунального закладу: бібліотекаря центральної бібліотеки В. Матяш, бібліотекаря міської бібліотеки-філії для дітей Т. Снігір, завідувача Пісківської сільської бібліотеки-філії Л. Вайло.
Професійне спілкування було корисним для подальшого використання отриманої інформації у роботі з користувачами, реалізації пріоритетних напрямів розвитку бібліотек на користь громади.

Джерело доступу: https://www.facebook.com/groups/252107688573286/posts/2033003837150320

 


середа, 27 листопада 2024 р.

Світло пам'яті: мереживо болю та надії

У Мринській центральній бібліотеці відбувся захід, присвячений пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Книжкова виставка, кіноперегляд та інформаційна година допомогли глибше зрозуміти цю трагедію, вшанувати постраждалих українців та жителів Мринської громади. Голодомор — це не просто історія минулого, це історія великої втрати і геноциду, який забрав мільйони життів.
У Мринській громаді, багато родин ще й досі несуть у своїй пам'яті жахливу трагедію голодних років. Це була боротьба за виживання, боротьба за кожен шматок хліба.
Мринська громада, як і багато інших, постраждала від цієї безжалісної політики. Сільські родини часто не мали нічого, окрім своєї землі, і навіть цей останній шанс на життя був відібраний. Втратили сотні людей, а спогади про їхні імена й долі все ще живуть серед нас. Сьогодні ми маємо не лише згадувати ці страшні події, а й віддати належне пам’яті жертв, чиї родини й досі переживають цю втрату. Тому важливо пам’ятати й шанувати тих, хто загинув, і тих, хто пережив ці жахливі часи.
Сьогодні, коли історія повторюється у вигляді нової війни, ми знову стикаємося з трагедією геноциду, де кожен день забирає невинні життя. Важливо пам'ятати, що навіть у найтемніші часи людська душа шукає світло. Тому ми закликаємо запалювати свічку пам'яті кожної четвертої суботи листопада, вшановуючи жертв Голодомору.
Сьогодні, як і тоді, ми вчимося не забувати і берегти кожен момент, кожен крок до миру та свободи.

Джерело доступу: https://www.facebook.com/groups/563585848133540/permalink/1309370140221770/?rdid=gNHqsprhRsRrUXbf&share_url=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fshare%2Fp%2F12EWtUTV86A%2F



Профілактична бесіда «Насильству «НІ!»

 В рамках проведення щорічної Всесвітньої акції «16 днів проти насильства» у Менській міській бібліотеці пройшла профілактична бесіда «Насильству «НІ!»
Заступник начальника сектору превенції відділення поліції №1 (м. Мена) Корюківського РВП ГУНП в Чернігівській області, майор поліції Тетяна Сухенко та старший інспектор з ювенальної превенції Корюківського РВП ГУНП в Чернігівській області, старший лейтенант поліції Інна Савенок проінформували присутніх про стан боротьби з насильством у нашій громаді та наголосили на готовності прийти на допомогу людям, які опинилися у складній ситуації.
Працівники безпечного простору Менської міської територіальної громади в рамках реалізації проєкту «Protect Her: Сприяння у створенні можливостей для життєстійкості та процвітання середовища - створення безпечних просторів у Харківській, Чернігівській та Сумській областях» Ольга Крамаренко та Вікторія Доля провели акцію «Капля в океані допомоги».
Подія стала можливою у співпраці з МБФ "Українська фундація громадського здоров'я", міжнародною організацією Corus international та ГО "Ліга сучасних жінок", фінансовій підтримці Гуманітарного фонду для України.

Джерело доступу: https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=980394294130559&id=100064799913653&rdid=DJv6wkxUKilVoLGR




понеділок, 25 листопада 2024 р.

Пам’ять про жертв Голодоморів

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2024-му День пам’яті жертв голодоморів проходить під гаслом «Запали свічку пам’яті за жертвами Голодомору. Борись за Україну та підтримуй воїнів».
У 1932–1933 роках комуністичний тоталітарний режим вчинив злочин геноциду проти Українського народу. Сьогодні рашисти, як спадкоємці того режиму, знову коять злочини проти людяності та геноцидні дії на українській землі. Цього року ми втретє вшановуємо жертв комуністичного геноциду в умовах широкомасштабного вторгнення росії в Україну. Трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують: жива пам’ять надзвичайно важлива. Ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви — гідно вшановані.
23 листопада до Холминської публічної бібліотеки завітали едельвейсівці, щоб вшанувати пам'ять жертв голодоморів. Переглянули повчально-пізнавальне відео і виготовили плакат з незабудками (як символ пам'яті) в 3D форматі.

Джерело доступу: https://www.facebook.com/groups/211634623791472/permalink/1080661050222154/?rdid=6k06mbU9zFmLP28Y&share_url=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fshare%2Fp%2F1ASJ43Ppod%2F

 

четвер, 21 листопада 2024 р.

Заходи до Дня Гідності та Свободи у бібліотеках Сухополов'янської громади

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи, у який вшановують громадянський подвиг, патріотизм і мужність людей, що виступили на захист демократичних цінностей, прав та свобод людини і громадянина. Кожен із нас – частина великої історії. Разом ми творимо майбутнє України, борючись за нашу свободу та європейське майбутнє.
З нагоди свята у бібліотеках Сухополов'янської громади відбулися заходи до Дня Гідності та Свободи. Зокрема:
- працівниками Публічної бібліотеки для клієнтів Прилуцького районного відділу філії Державної установи "Центру пробації" в Чернігівській області проведено інформаційну годину "Євромайдан: події і люди", а також підготовлено книжково-ілюстративну виставку "Маємо пам'ятати...", яка містить документальні книги сучасних українських авторів про події на Майдані;
- бібліотекарем Заїздської сільської бібліотеки-філії проведено годину спілкування "Україна – країна нескорених";
-Охіньківською та Рудівською бібліотеками організовано інформаційні викладки літератури "Осінь, що нас змінила", "Україна – в наших серцях";
- у Боршенській бібліотеці відбулася година-спомин "Євромайдан: події і люди";
- бібліотекарем с. Замістя було підготовлено викладку літератури "Нові часи – нові герої";
- до цієї знакової події в Смоській бібліотеці проведено інформаційну годину "Від революції гідності до України Гідності".
На всіх проведених заходах було згадано хронологію подій на Майдані, історію виникнення свята та значення понять: гідність, свобода, патріотизм. Ці заходи стали своєрідним нагадуванням юному поколінню про те, якою ціною здобуто свободу та новий шанс для країни стати європейською державою.

Джерело доступу: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02b28CnDMxTJi5fKJAZZLUGGYAeywPVyy9acdxPQxFmjcpvM9pYcy5Bx2vv3B25Dewl&id=100091125811755



1000 днів із початку повномасштабного вторгнення рф

Україна відзначає трагічну та водночас героїчну дату 19 листопада – 1000 днів із початку повномасштабного вторгнення росії. Цей період став справжнім випробуванням для кожного українця, змусивши переосмислити цінності, подолати страх і об'єднатися заради перемоги.
Ці 1000 днів – саме той час, коли кожен українець, незалежно від свого віку, професії чи місця проживання, став невід'ємною частиною боротьби за незалежність та гідність. Цей період нерівного протистояння, де ворог переважає за чисельністю та ресурсами, але не здатний подолати нашу незламність, віру та готовність боротися до перемоги.
Сьогодні у Кіптівській публічній центральній бібліотеці пройшла зустріч з підростаючим поколінням. Було проведено бесіду, прослухано аудіокнигу зі словами очевидців про перші дні повномасштабного вторгнення на Чернігівщині, а після цього вчилися долати свій страх і виготовляли іграшку-антистрес.

Джерело доступу: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0387AyUh39QDaKwanFz7h6r5TQr5oDnuiUK5AU9ohQbhw8qEU6apzHQAzK4PBGtrMl&id=100070380360615



Виставка екоторбинок «Несу добро» інклюзивної майстерні для молоді з інвалідністю

20 листопада в Прилуцькій міській центральній бібліотеці ім. Л. Забашти відбулось відкриття виставки екоторбинок «Несу добро» інклюзивної майстерні для молоді з інвалідністю, яка діє в міському центрі комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Світанок».
Майстерня розпочала свою діяльність завдяки участі в проєкті, спрямованому на соціальну згуртованість та активізацію молоді за рахунок грантових конкурсів, кошти на які виділяє ПРООН (Програма розвитку ООН).
На відкритті виставки робився акцент на екологічному спрямуванні діяльності майстерні, але директорка Центру «Світанок» Марія Ястремська, кураторка проєкту, у своєму виступі наголосила на головному завданні проєкту – соціалізація молоді та підвищенні її толерантності до осіб з інвалідністю, просвітницькій діяльності.
У співпраці з батьками вихованців, студентською молоддю Прилуцького гуманітарно-педагогічного фахового коледжу імені І. Франка та Прилуцького професійного ліцею, вчителями закладу та самими вихованцями Центру вони зуміли втілити в життя ідею створення інклюзивної майстерні.
Про роботу з вихованцями над створенням екоторбинок розповіла вчитель Ольга Миколаївна Даценко, про створення принтів та розфарбовування екосумок розповіли вчитель Ірина Дмитрівна Фот та мама одного із відвідувачів майстерні Аліна Миханчук.
Кожну торбинку юні майстри презентували особисто та фотографувались на згадку.
Попри повітряну тривогу, спілкування про створення ексклюзивних сумок продовжилось в укритті.
Усі, хто відвідав відкриття виставки, пішли додому натхненні та задоволені. 

Джерело доступу: https://www.facebook.com/biblioteka.zabashty/posts/pfbid0fAwAmZ6GnDZQaiGDpbim8etn81YpHrfmnkrkYMxX8zFmzUNzagvXjBATadGQ7qXul





Бобровицьку бібліотеку для дітей нагородили на звітно-виборній конференція ВГО УБА як переможницю Всеукраїнського конкурсу "Бібліотека року 2024"

 Чи буває межа професіоналізму? Звичайно - ні ! Досягнувши чогось ти розумієш, що є в кого вчитися та на кого рівнятися.
20 листопада розпочала роботу традиційна звітно-виборна конференція ВГО Українська бібліотечна асоціація у ході якої відбулось нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу "Бібліотека року 2024".
Цьогоріч у номінації "Малі бібліотеки" перемогу здобула Бобровицька бібліотека для дітей за проєкт "Простір, безпечний для дітей".
Диплом та подарунки від партнерів конкурсу вручали члени журі – Оксана Бруй, Президентка ВГО Українська бібліотечна асоціація, заступниця директора Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого, кандидат наук з соціальних комунікацій; Катерина Орлюк, представник Міністерство культури та стратегічних комунікацій України; Лариса Лугова, віцепрезидентка ВГО Українська бібліотечна асоціація, заступниця директорки Львівської обласної бібліотеки для дітей, заслужений працівник культури України.
Директор КЗ "Публічна бібліотека" Бобровицької міської ради Леся Циба отримала відзнаку, планшет, добірку книг німецькою та в перекладах від Goethe-Institut Ukraine, книги від Видавництва Старого Лева та виступила із презентацією проєкту простору, безпечного для дітей.

Джерело доступу: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid06yzFiwu2JVwp8CwdCEC3RmVwwZfp8ChuFn55YtSFLDDU1bUTeC2EUo16GRPu4v79l&id=100070915545176

 



понеділок, 18 листопада 2024 р.

Перегляд та обговорення уривків документального фільму «Довга доба» та фільму про оборону Прилук «Лютий. Опір. Прилуки»

У ці листопадові дні кожен українець повертає пам’яттю в лютий 2022 року. Тисяча днів, як українці стали іншими, почали відлік нового життя, як слово «війна» стало не далеким історичним минулим, а гірким сьогоденням.
Це тисяча днів стійкості й мужності наших воїнів і всього українського народу в боротьбі з російською федерацією.
14 листопада в Прилуцькій міській центральній бібліотеці ім. Л. Забашти відбувся перегляд та обговорення уривків документального фільму «Довга доба» та фільму про оборону Прилук «Лютий. Опір. Прилуки».

Джерело доступу: https://www.facebook.com/biblioteka.zabashty/posts/pfbid021BBTwkqWRMDAz9LLEv57vNmimxSLZaSDtBNJbEMp63mZBA6WdHBh3LDGmZzc7t53l


 

пʼятниця, 15 листопада 2024 р.

Ігротека «Хай зорею сяє усмішка дитини»

 Дитина – дивовижна і неповторна краплинка чистої, живої, джерельної води, яку треба берегти, цінувати, любити, і лише тоді вона перетвориться в дивовижну, повноводну річку, бездонне море, повноводний океан почуттів, емоцій та вражень.
Всесвітній день дитини – свято, яке щорічно відзначається 20 листопада. Святкують його у річницю прийняття Конвенції про права дитини. Саме у цей день 1959 року Генеральна Асамблея прийняла Декларацію прав дитини, а у 1989 році – Конвенцію про права дитини. Яка б не була розумна і талановита дитина, вона все ж потребує дорослої опіки, уваги, турботи, любові, захисту і постійної підтримки.
Напередодні свята до Бахмацької міської бібліотеки-філії для дітей завітали учні 5-Б класу міського ліцею №1 на дитячу ігротеку «Хай зорею сяє усмішка дитини». Під час заходу бібліотекарка ознайомила підростаюче покоління з їхніми правами, свободами і обов’язками, основними положеннями Конвенції ООН про права дитини, конституційними положеннями, що стосуються дітей та вмінням практично застосовувати отриману інформацію в житті.
Допитливі і кмітливі дітлахи з цікавістю переглянули відеопрезентацію «Всесвітній день дитини», ознайомилися із книжковою виставкою «Я намалюю на папері щасливу дитину», охоче брали участь в іграх: дидактичній грі «Так або ні», комунікативній грі «Спіймай правило», грі-бесіді «Розкажи мені про себе».
Сьогодні, у цей складний час, всі права дитини актуальні, як ніколи, бо наші діти не заслуговують жити та бачити ті жахіття, які зараз відбуваються в країні. І тому дорослі повинні забезпечити їм, в першу чергу, безпеку, стабільність та захист, адже війна ставить під загрозу їхнє майбутнє.
Головним персонажем заходу була щира дитяча посмішка. Від простої посмішки, особливо дитячої, світ стає добрішим, світлішим, щасливішим, а життя – прекраснішим. Тож давайте частіше посміхатися та нагадувати іншим про нескладний рецепт щастя – привітну посмішку!

Джерело доступу: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02vCY3ywcbx4poqmyVMneqEsUY3tuByX6Zr78YzQ3uwuBXTBT1jSHnFxwJDzTba9pil&id=100015436081483



Розмовний клуб української мови у Корюківській публічній бібліотеці

 Засідання розмовного клубу української мови "Вивчаємо правила написання власних назв", яке відбулося у Корюківській публічній бібліотеці, стало чудовою можливістю для обміну думками та мовної практики.
Учасниці мали нагоду поглибити свої знання з орфографії та розібратися з нюансами написання географічних назв, імен, прізвищ, назв установ та організацій.
Під час засідання ми:
- ознайомилися з основними правилами та винятками написання власних назв;
- обговорили складні випадки, які часто трапляються у повсякденному житті;
- виконували практичні завдання, щоб закріпити нові знання.
Присутні активно ділилися своїми прикладами, ставили запитання та підтримували одна одну в обговореннях.
Особливе зацікавлення викликала презентація книг про відомих українців, іменами яких названі вулиці нашого міста.
Завершилась зустріч читанням авторських та улюблених поезій.

Джерело доступу: https://www.facebook.com/korlibrary/posts/pfbid02MSPYZiysFJ3VFVRmqc34XxHXR8d1JWcNqA1T4suo3R8eNAgYwJ12A1smGd4ZGJTUl





Зустріч із мандрівником

14 листопада в Семенівській публічній бібліотеці відбулась зустріч з надзвичайно цікавим автором, мандрівником та журналістом, який відвідав 60 країн світу, Олександром Волощуком.
Олександр Миколайович розповів про свої мандрівки до різних країн. Під час його розповідей слухачі ніби побували разом із гостем в різних куточках нашої планети.
Також письменник презентував свої книги. Їх 13. І наступну книгу він планує вже розпочати писати. Вона буде присвячена його мандрівці Україною.
Дуже захопливо та цікаво провели час, дізнались багато цікавої інформації. Присутні на зустрічі поспілкувались з автором та придбали його видання.

Джерело доступу: https://www.facebook.com/groups/2336390586465346/posts/%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D1%96%D1%87%D1%96-%D0%B7-%D0%BF%D0%B8%D1%81%D1%8C%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D1%81%D1%8C%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D1%96-14-%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D0%B4%D0%B0-%D0%B2-%D1%81%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%96%D0%B2%D1%81%D1%8C%D0%BA%D1%96%D0%B9-%D0%BF%D1%83%D0%B1%D0%BB%D1%96%D1%87%D0%BD%D1%96%D0%B9-%D0%B1%D1%96%D0%B1%D0%BB%D1%96%D0%BE%D1%82/8216558681781811

 



Презентація книги поетеси Олени Мариненко "Душі вишнева заметіль"

 "Людина народжується на світ не для того, щоб зникнути безвісною пилинкою. Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний", - сказав Василь Сухомлинський.
Творчість сучасних поетів, письменників рідного краю безцінна. Читаючи їхні твори, ми ще більше розуміємо і відчуваємо красу і неповторність рідної землі, вчимось розуміти найголовніше - прекрасне і вічне поряд, треба тільки знайти час, щоб це побачити.
Саме тому 14 листопада у Публічній бібліотеці Носівської міської ради відбулась презентація першої книги поетеси з с. Мрин Олени Мариненко "Душі вишнева заметіль". Ця збірка є першою в доробку поетеси. Вірші, що ввійшли до неї, різні за настроєм і тематикою. На презентації панувала творча і щира атмосфера, звучали поезії авторки, присвячені родині, рідному селу, а ще - воїнам, котрі героїчно боронять неньку-Україну.

Джерело доступу: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0fbircuwQeDS9Bm7zoW83J7yhQ41SjQ8Zi6LW5s9a9wmxNGHVC2kiCv7Yz8eDadbvl&id=100079914562098




середа, 13 листопада 2024 р.

20-річчя "Едельвейсу"!

 У цьому році минає 20 років з дня створення дитячого клубу "Едельвейс", який розпочав свою роботу ще на базі Холминської бібліотеки-філії № 34 Корюківської ЦБС. На той час бібліотека була опорним пунктом з естетичного виховання. Тож завдяки цьому були створені жіночий клуб "Берегиня" і дитячий клуб "Едельвейс".
Змінювалися бібліотекарі, змінялися гуртківці. На зміну тим, хто вийшов, приходили нові діти, починаючи з дитячого садка і закінчуючи старшокласниками місцевої школи. На жаль, у 2018 році бібліотеку було закрито. У 2019 році було створено Публічну бібліотеку Холминської селищної ради з філіями.
"Едельвейс" відновив свою роботу. Зараз клуб різноплановий. Заходи проводяться різноманітні, як за напрямками (темами), так і за формами роботи.
Свій ювілей гуртківці відсвяткували 9 листопада - в День працівників культури і майстрів народного мистецтва. І це символічно, адже гуртківці - юні аматори. Можливо, хтось із них в майбутньому обере для себе професію, пов'язану з мистецтвом.

Джерело доступу: https://www.facebook.com/groups/211634623791472/posts/1072654347689491/

 


понеділок, 11 листопада 2024 р.

Презентація збірки Олени Мариненко "Душі вишнева заметіль"

Презентація збірки Олени Мариненко "Душі вишнева заметіль", що відбулася 10 листопада в Мринській центральній бібліотеці, стала справжнім святом для поціновувачів високої поезії. Культурно-літературний захід перетворився на гармонійний діалог між авторкою та аудиторією, де кожен мав змогу відчути ту теплоту й енергію, які вкладає поетеса у свої рядки. Слухачі, затамувавши подих, ловили кожне слово, кожен поетичний образ, намагаючись пройнятися тією "душевною заметіллю", яку майстерно створює Олена Мариненко. Відгуки були щирими та захопленими, а присутні відзначали емоційну щедрість і тонкий художній стиль авторки.
Творчість Олени Мариненко відкриває перед читачами світ глибоких емоцій та світоглядних роздумів, насичений як філософською заглибиною, так і невимушеною ліричністю. У своїй збірці "Душі вишнева заметіль" поетеса майстерно поєднує внутрішню драму з легким мотивом надії, відчуваючи кожну деталь світобудови.
На прикладі віршів "Кохай і мрій", "Сьогодні рано слухала весну" та "Ти жайвір у небі" ми спостерігаємо, як авторка впевнено володіє словом, даруючи читачам вишукані метафори та проникливі образи.
У поезії "Кохай і мрій" Олена Мариненко торкається найсокровенніших прагнень людської душі. Вона сповнена космічного масштабування – від бажання торкнутися зірок до усвідомлення неможливості втечі від своєї долі. Авторка звертається до тематики екзистенційного вибору та невидимих кордонів мрій і реальності. Використання алітерацій та градацій підсилює ефект переживань ліричної героїні, надаючи поезії особливого драматизму.
Наступний вірш "Сьогодні рано слухала грозу" –  медитативна сповідь, яка підсилює враження своєю ритмікою та метафоричною образністю. У ньому глибоко рефлектується тема війни, страждання та молитви за мир. Поетеса вдало використовує візуальну та звукову символіку дощу, громовиці, яка пробуджує пам'ять про трагедії війни. Цей вірш – своєрідний крик душі, яка прагне до спокою, повертається до Бога з проханням про мир.
Поезія "Ти жайвір у небі" є гімном силі духу, надії та любові. Лірична героїня звертається до тиші, немов до символу свободи й життєдайної сили. Метафора жайворонка, що символізує натхнення та піднесеність, підкреслює духовну близькість між героїнею та об'єктом її любові. Тут звучить мотив єдності з природою, вічного пошуку сенсу, на тлі якого – тонка межа між свободою та прив’язаністю до земного.
Олена Мариненко вдається до витончених образів і метафор, передаючи відчуття ефемерної ніжності й одвічного спокою.
Словом, творчість Олени Мариненко – це справжнє естетичне відкриття, яке знаходить відгук у серцях читачів. Її поетичний світ – це місце, де кожен може знайти розраду, натхнення та прагнення до кращого. Після прочитання її віршів залишаються відчуття ніжної печалі, що переплітається з новою надією, і бажанням кохати і мріяти попри всі життєві випробування.

Джерело доступу: https://www.facebook.com/groups/563585848133540/posts/d41d8cd9/1300633587762092/



пʼятниця, 8 листопада 2024 р.

Презентація збірки поезій Збіґнєва Герберта

 Презентація збірки поезій класика польської літератури Збіґнєва Герберта відбулася у Чернігівській МЦБ ім. М. М. Коцюбинського. Чернігів став третім містом після Львова та Києва, де презентували збірку "Гермес, пес і гілочка тамариску", що вийшла до 100-річчя поета. Це зібрання поезій Збіґнєва Герберта різних років.
Збіґнєв Герберт - польський поет, драматург, есеїст. Народився у Львові. Вивчав економіку, право, філософію, працював на різних дрібних службах, займався журналістикою. Його біографія трагічно переплітається з історією ХХ століття. Герберт - лауреат польських і зарубіжних літературних премій, зокрема імені Ніколаса Ленау, Гердера, Петрарки та Єрусалимської премії.
Перекладачкою вибраних віршів, упорядницею видання та авторкою післямови є Маріанна Кіяновська, українська поетеса, прозаїкиня, есеїстка, літературна критикиня та літературознавиця. Членкиня Національної спілки письменників України, Українського ПЕН.
Презентував книжку Андрій Павлишин - історик та перекладач інтелектуальної літератури з польської на українську мову, член Капітули Журналу «Ї». Він представив не тільки новітню збірку, а й старіші книжки есеїстики Герберта, переклади до яких робив сам. Дуже вдячні пану Андрію за подарунок - примірники усіх виданих наразі книжок Збіґнєва Герберта.
Вдячні за модерацію Юлії Кравченко - засновниці ГО "Філософія для дітей та дорослих", співробітниці видавництва «Дух і Літера». Радіємо, що такі знакові презентації відбуваються саме в просторі бібліотеки ім. М.М. Коцюбинського.

Джерело доступу: https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=952522876912775&id=100064652143234&rdid=2LHFZFIlINB07r5l