середа, 9 листопада 2022 р.

Книжкова виставка "Ти, рідна мово, чиста, як роса, цілюща й невичерпна, як криниця"

 9 листопада українці відзначають День української писемності та мови.
Дата Дня української мови та писемності припадає на православне свято – День вшанування преподобного Нестора Літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Адже, дослідники вважають, що саме з його праці розпочинається писемна українська мова. Нестор Літописець був монахом Києво-Печерського монастиря (бл. 1114 р.), першим давньоруським письменником і літописцем. Автор житій князів Бориса і Гліба, Феодосія Печерського; традиційно вважається одним з авторів «Повісті временних літ». Саме Нестор увів історію Русі в річище всесвітньої історії.
Упродовж століть українська мова, так само як і її носій – український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав, зважаючи на те, під чиєю владою опинялася Україна. Нині українська мова має державний статус, але зазіхання на неї з боку кремлівських можновладців та місцевих українофобів і русифікаторів не припиняються. А цього року ще й почалось і досі продовжується зазіхання на нашу свободу і життя. Отже, варто докладати всіх зусиль, аби Україна і її народ не щез безслідно з політичної і географічної карти світу, а разом з ним і його мелодійна, співуча, солов'їна мова не тільки зберігалася, але й розвивалася. Нею варто розмовляти, писати, читати, дивитися фільми, слухати пісні.
В читальному залі Ріпкинської бібліотеки для дорослих оформлена книжкова виставка "Ти, рідна мово, чиста, як роса, цілюща й невичерпна, як криниця". 
 
  

Немає коментарів:

Дописати коментар